POVIJEST ŠKOLE

Davna 1905. godina označava početak kontinuiranog djelovanja u obrazovanju ekonomskih kadrova u Splitu. Također, ali nešto manje, davne 1960. godine u Splitu je osnovana Upravna škola kao jedna od prvih u Hrvatskoj.

Danas te dvije škole, odnosno dva programa djeluju kao jedinstvena cjelina u sklopu Ekonomsko-birotehničke škole, Split. Mijenjala su se vremena, radni uvjeti, škola je tijekom svih tih dugih godina dijelila sudbinu cijelog društva, ali je uvijek na prvom mjestu bila dobrobit učenika.

Završni razred trgovačke škole za dječake

školske godine 1911./12.

Završni razred trgovačke škole za djevojke

školske godine 1911./12.

Školske godine 1962./63. dana je školi na uporabu nova školska zgrada u kojoj se i danas nalazi. Nažalost prostor ove zgrade ne zadovoljava potrebe za kvalitetnim izvođenjem nastave. Gorući problem je i nedostatak dvorane za tjelesni odgoj koja je dislocirana u Turističko-ugostiteljskoj školi.

Medutim, to nije razlog da hodnike školske zgrade ne rese mnogobrojni pehari, pokali i plakete osvojeni na školskim, gradskim i županijskim natjecanjima.

Ponosni smo na našu školsku knjižnicu, središnje mjesto kulturnog života u školi, ujedno jednu od najopremljenijih školskih knjižnica u Splitu kao i na novu multimedijalnu učionice.