Festival znanosti 2023.

Učenici naše škole imali su priliku sudjelovati u nizu radionica i predavanja u okviru manifestacije  - Festival znanosti 2023., čija je tema ove godine – Priroda i društvo. Pročitajte o provedenim aktivnostima koje su se održavale u našoj školi kao i sudjelovanjima naših učenika izvan škole.

Radionica - Živimo li u održivom gradu?

Učenici naše škole imali su priliku sudjelovati u radionici koju su vodile nastavnice S. Mikulić i J. Pažanin u okviru manifestacije - Festival znanosti 2023., čija je tema ove godine – Priroda i društvo. Radionica Živimo li u održivom gradu? imala je dvojaki cilj: 1.upoznati sudionike o ekološkim učincima prometa i potrebi mijenjanja prometnih navika mladih u cilju razvoja održive prometne mobilnosti i 2. upoznati sudionike kako provoditi istraživanje, analizirati prikupljene podatke te prikazati rezultate istraživanja što im može biti pomoć u izradi istraživačkog rada. Izrađeni plakati tijekom radionice objavljeni su na digitalnoj ploči u Padletu.

Predavanje - ​KUPNJA VS. NAJAM STAMBENE NEKRETNINE

Učenici naše škole imali su priliku poslušati predavanje u okviru manifestacije - Festival znanosti 2023., čija je tema ove godine – Priroda i društvo. Predavanje na temu KUPNJA VS. NAJAM STAMBENE NEKRETNINE – korak u prevenciji prezaduženosti mladih održali su profesori Ekonomskog fakulteta Split: prof.dr.sc. Željko Mrnjavac, izv.prof.dr.sc. Ivana Bulog, izv.prof.dr.sc. Sandra Pepur, prof.dr.sc. Ana Rimac Smiljanić.

Izložba - "Dugiš - sojeničko naselje na rijeci Cetini"

Učenici trećih razreda ekonomskog usmjerenja povodom Festivala znanosti su posjetili izložbu "Dugiš - sojeničko naselje na rijeci Cetini" s prof. Gunjačom i prof. Mlikotićem u Sveučilišnoj galeriji u Splitu, a u sklopu fakultativne nastave. Okušali su se u izradi keramičkih  posuda na lončarskom kolu i upoznali sa radom restauratora. Vrijedno i zanimljivo skustvo.

Predavanje - "U društvu autora najveće financijske prijevare"

25. travnja 2023. učenici naše škole - 1., 2. i 3. razreda ekonomskog i upravnog usmjerenja poslušali su predavanje u okviru manifestacije - Festival znanosti.  Predavanje "U društvu autora najveće financijske prijevare" - Sveučilište u Splitu, Sveučilišni odjel za forenzične znanosti održali su profesori sa splitske forenzike - izv.prof.dr.sc. Tomislava Pavić Kramarić i doc.dr.sc. Toni Šušak - naš bivši učenik.

Bilo je zanimljivo čuti podatke o financijskim prijevarama na svjetskoj razini, ali i vrlo poučno saznati za načine borbe protiv financijskog kriminala, različitih oblika prijevara i korupcije.

objavio: Suzana Mikulić   datum: 25. 4. 2023.