EKONOMSKA I UPRAVNA ŠKOLA, SPLIT

OBRAZOVANJE ODRASLIH

Obrazovanje odraslih za zanimanja:

Ekonomist

Upravni referent

Poslovni tajnik

(Školovanje, doškolovanje i prekvalifikacije)

Nastavni planovi za navedena zanimanja istovjetni su u redovnom školovanju i propisani od Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

Sve informacije dostupne su:

telefon: 021/401 314

e-mail: obrazovanje.odraslih99@gmail.com

Svaki radni dan u vremenu od 15 do 20 sati.

NA UPISE DONIJETI:

KOPIJE:

- svjedodžba 8. razreda osnovne škole (za polaznike 1. razreda)
- svjedodžbe prethodnih razreda srednje škole (za polaznike 2., 3. i 4. razreda)
- svjedodžbe svih razreda srednje škole (za polaznike koji žele prekvalifikaciju)

KOPIJE:

- osobna iskaznica
- domovnica
- rodni list

U našoj školi moguće je pristupiti:

ŠKOLOVANJU – za polaznike koji su 1., 2., ili 3. razred navedenih zanimanja završili u redovnom školovanju i nastavljaju školovanje u obrazovanju odraslih;

DOŠKOLOVANJU – stjecanje srednje stručne spreme za polaznike koji su završili samo osnovnu školu;

PREKVALIFIKACIJI – za polaznike koji su završili srednju školu, ali žele novo zanimanje.

Polaznicima prekvalifikacije utvrđuje se razlika strukovnih predmeta između programa već stečenog zanimanja i strukovnog programa za novo zanimanje.

OSNOVNE INFORMACIJE ZA POLAZNIKE OBRAZOVANJA ODRASLIH

1. UGOVOR I ODLUKA

Nakon upisa polaznici dobivaju svoj primjer ugovora i odluku o polaganju razlikovnih ispita (za prekvalifikaciju). U odluci je popis ispita koje polaznik treba položiti. U ugovoru piše način plaćanja.

S obzirom da polaznici dolaze s različitim završenim programima, svaka je razlika specifična, pa tako i cijena.

Detaljan cjenik nalazi se u ugovoru polaznika.

2. ORGANIZACIJA NASTAVE

Oblik izvođenja nastave: dopisno – konzultativni način. Osnovni oblik rada s polaznicima su konzultacije i nastavna pisma za samoučenje.
Pomoću konzultacija polaznici će zajedno s nastavnikom razmatrati nastale poteškoće u učenju i rješavati ih na najprikladniji način za samog polaznika.
Konzultacije se mogu organizirati neovisno o navedenim rokovima ukoliko se formira grupa od najmanje pet polaznika.

3. ISPITI

Ispiti se organiziraju svakog mjeseca, nakon 20-tog dana u mjesecu prema posebnom rasporedu. U jednom mjesecu polaznik može prijaviti i polagati do pet ispita.

Svaki ispit mora se doći prijaviti (ispuniti prijavnicu) u ured voditeljice do 10-tog dana mjeseca u kojem se polaže ispit.

PREKVALIFIKACIJA – ZAKONSKI SE POLAŽU NAJPRIJE ISPITI PRVOG RAZREDA, ZATIM DRUGOG, TREĆEG I NA KRAJU ČETVRTOG RAZREDA!

4. ZAVRŠNI ISPITI

Završni ispiti održavaju se tri puta godišnje – u ljetnom, jesenskom i zimskom roku. Usklađeni su prema kalendaru redovnog programa.

Završni rad predstavlja učenikovu samostalnu stručnu obradu izabrane teme. Završni rad se sastoji od izrade i obrane, a njima učenik pokazuje stupanj usvojenosti znanja, samostalnost u radu i sposobnost služenja stručnom literaturom i elektroničkim izvorima podataka.

OGLASNA PLOČA škole glavno je mjesto za sve informacije i treba je redovito pratiti!

Mijenjamo se i usavršavamo u skladu sa svjetskim trendovima. Kada završite program obrazovanja koji ste izabrali, bit ćete spremni za stvarni svijet.

Voditeljica obrazovanja odraslih: Jelena Ćosić, dipl. oec.

Administrativna referentica: Gordana Bašić