Školska knjižnica - multimedijalno, kulturno,
informacijsko središte škole

Školska knjižnica svake godine broji oko 850 članova te ima više od 11 000 svezaka. Ovakav bogat, a može se nadodati i raznovrstan fond koji obuhvaća lektiru potrebnu za sve razrede srednje škole, beletristiku i stručnu literaturu iz svih područja ljudske djelatnosti, čine našu knjižnicu najbogatijom srednjoškolskom knjižnicom u Splitsko-dalmatinskoj županiji!

Posebnu vrijednost fondu knjiga daju dvije zbirke: zbirka najstarijih izdanja u knjižnici koja obuhvaća 91 svezak izdan prije 1945. godine, od kojih je najstariji, kako se stručnom usmjerenju naše škole i pristoji, knjiga o trgovačkom i mjenidbenom zakonu iz 1887. godine; te  Splićanistika, zbirka knjiga koje govore o kulturi, stilu života, povijesti i ljudima našeg grada te se nerijetko koristi kao pomoćna literatura pri izradi seminarskih radova.

Knjižnica se nalazi u prizemlju, prostire se na 80m2, čitaonica ima 15 mjesta. Korisnicima su na raspolaganju 2 računala povezana s internetom i printer. Knjižnica je mjesto druženja gdje se učenici nerijetko opuštaju uz partiju šaha, ali je i mjesto na kojem se često okupljaju i stvaraju projektni timovi škole, članovi zadruge EKO-St, novinarska skupina i dramska skupina .

Kroz kulturnu i javnu djelatnost knjižnice, kao neformalni oblik učenja, obilježavaju se događaji, ljudi i izumi sa svih područja ljudskog stvaralaštva, a kulturno-javnu djelatnost prate redoviti izvještaji o radu knjižnice.

Knjižni fond je unesen u knjižničarski računalni sustav Metel.  Time je završen višegodišnji proces digitalizacije stručnih podataka o fondu knjižnice.

Knjižnica ima i svoje virtualno izdanje: https://sites.google.com/view/knjiznicaekonomskaiupravnast/po%C4%8Detna-stranica

Radno vrijeme:

PON – PET od 8 do 18 sati, bez prekida.

Knjižničarke:

1. Elvira Dragan, dipl. bibliotekar i mag.komparativne književnosti