Erasmus+ projektu Fashion and Environment

Poštovani učenici trećih razreda naše škole, priključite se Erasmus+ projektu Fashion and Environment!

Tema projekta je Moda i okoliš, a začetnici projekta su srednjoškolci iz Estonije. Skupina mladih iz naše škole i srednje škole iz Portugala (Loule) također su raspravljali o ovoj temi kroz fokus grupe te su odlučili sudjelovati u ovom projektu.

Iako je korištenje rabljene odjeće još uvijek relativno nepoznato mladima u Hrvatskoj i Portugalu spremni su razmišljati o tome zbog dobrobiti koje takva vrsta odijevanja donosi. Što se tiče teme okoliša, mladi su istaknuli kako im je važno kako njihovo ponašanje utječe na okoliš te kako se on može očuvati za buduće generacije. Aktivnosti projekta vezane su uz odijevanje, tekstilnu industriju, okoliš, klimatske promjene i oblikovanja europskih vrijednosti. Tijekom aktivnosti mladi će moći razviti svoje osobne, društvene, obrazovne, poduzetničke i digitalne kompetencije te znanje engleskog jezika.

Ukoliko se prepoznajete u gornjoj priči i dobro se služite engleskim jezikom dođite na uvodni sastanak 15.9.2023. u učionici 17 ili se obratite nositeljima projekta na maja.dobrota@skole.hr i ivan.rezic3@skole.hr do 22.9.2023.

U proljeće 2024. godine planirana je mobilnost u Portugal (Loule), za desetak učenika trećih razreda naše škole, koji budu najbolji tijekom pripremnih aktivnosti te u provjerama znanja i vještina važnih za sudjelovanje u mobilnosti.

objavio: Suzana Mikulić   datum: 14. 9. 2023.