Mislimo na naše starije

Od početka listopda do 23.prosinca 2021. u našoj je školi trajao projekt „Mislimo na naše starije“. U njemu su sudjelovli učenici 1.b, 1.g, 2.f, 2.i, 2.j, 2.g, 3.b, 3.d, 3.h, 4.e, 4.f te 4.g. razreda, a svrha mu je bila učenicima približiti život starijih osoba koje žive izvan svojih obitelji, upoznati ih s njihovim potrebama i željama te kod njih probuditi empatiju za starije sugrađane koji se često puta osjećaju zaboravljeno i osamljeno.

Uz malo dobre volje, vremena, snalažljivosti, kreativnosti i timskog rada trebalo je osmisliti i pripremiti darove za dio umirovljenika iz susjednog Doma za starije i nemoćne osobe koji se nalazi u Vukovarskoj ulici. Prvo je uz pomoć profesorica I.Bulić i K. Anzulović uspostavljena suradnja s predstavnicom Doma, gospođom A. Svalinom, koja nam je dostavila spisak s 35 imena te njihovim interesima, a nakon što su dobivene još neke dodatne informacije o pojedinim osobama, učenici sa svojim profesoricama odlučili što bi bilo najbolje darovati svakome od njih. Zatim su pristupili izradi individualiziranih čestitki te prikupljanju sredstva za odgovarajuće darove. Dio darova je kupljen za vrijeme humanitarne akcije “A gdje si ti?“ čija sredstva su namjenjena udruzi Most, a dio su donirali sami učenici i profesorice. Navedene čestitke kao i svi darovi zapakirani su 22.prosinca 2021. u prostorijama škole, 23.prosinca 2021. su predani u Dom za starije i nemoćne, a 24. prosinca 2021. uručeni osobama kojima su bili i namijenjeni.

A ovo je dokaz da sav naš trud nije bio uzalud.

I za kraj...Hvala svima koji ovdje možda nisu spomenuti, ali su na bilo koji način pridonijeli ostavarenju naših zamisli.

objavio: Suzana Mikulić   datum: 24. 12. 2021.

« Svibanj 2024 »