Dan škole

U petak 5.svibnja 2023. obilježili smo Dan škole: prvi razredi s razrednicama u razgledavanju Šibenika; drugi razredi na Hvaru, neki u Vrlici koju im je živopisno približila nastavnica I. Gunjača .Treće razrede, a,b,c, povela je nastavnica Z.Kovačević u Vrgorac, gdje ih je ugostio ljubazni domaćin - Srednja škola Tina Ujevića,...nek trećaš su bilii u obilasku Marjanskih crkvica pod palicom nastavnica K.Jerčić i Z.Tukić. Oni neodlučni bili su na nastavi, ali će, vjerujemo, sljedeće godine pohrliti s  nama.

Marjanske crkvice

U petak, 5. svibnja 2023. učenici 3. c, g, h, i, j razreda obišli su sa svojim razrednicama uz stručno vođenje prof. Tukić, prof. Jerčić i gosp. Miroslava Gogala srednjovjekovne i novovjekovne crkvice u Varošu i na Marjanu. Naši učenici znaju da je hrvatska povijest ispisana na kamenu, međutim, prije ove avanture nisu ni slutili koliko je događaja i osobnih sudbina otisnuto u građevinama i pejzažu koji ih okružuje. Odmorili su se na zraku i suncu te dobili jedinstvenu priliku da posjete crkvice Sv. Mikule na Stagnju, Gospe od Betlema i Sv. Jeronima. Dragi učenici, rekli ste uživali, a nama je bilo lijepo u vađem društvu. Vaše profesorice Tukić, Jerčić, Bartulović, Balić, Marasović i Rubić!

Vrgorac

Vrlika

Učenici drugih razreda upravnog usmjerenja i trećih razredi fakultativne nastave povijesti danas su s prof.Gunjačom otkrili bisere Dalmatinske zagore. Posjetili smo Vrliku poznatu po Vrličkoj česmi, fra Filipu Grabovcu, Milanu Begoviću,utvdi Prozor i vrličkom kolu koje je inspiracija za širom svijeta poznatu izvedbu opere 'Ero s onog svijeta'. Izlet smo završili na biseru Dalmacije, izvoru rijeke Cetine na kojem stoji starohrvatska crkva Sv.Spasa iz 9.st.. Bio je ovo sjajan izlet na kojem su učenici pokazali veliko zanimanje za našu hrvatsku baštinu. Nije nedostajalo ni druźenja,ni pjesme i baluna na izvoru Cetine.
Danas su u netaknutoj prirodi i bogststvu baštine potpuno zaboravili na mobitele.
Svaka pohvala svima

Stari Grad

Učenici drugih razreda ekonomskog usmjerenja posjetili su Stari Grad u pratnji nastavnica S. Fadić Štolfa, J. Čosić, I. Platz i S. Mikulić. Razgledali su  RIBNJAKA PETRA HEKTOROVIĆA  te arheološki lokalitet Faros i crkvicu sv. Ivana. Slijedio je obilazak dominikanskog samostana s crkvom sv. Petra Mučenika u kojoj nas je dočekao Fr. Ante Augustin Kazoti koji nam je otvorio vrata i pokazao muzejsku zbirku samostana.

objavio: Suzana Mikulić   datum: 7. 5. 2023.