Posjet učenika upravnog usmjerenja Hrvatskom saboru

Dana 10. ožujka  o.g. maturanti upravno-bitoehničkog usmjerenja u pratnji profesora  Lovrenke Franceschi i Mirjane Pavić posjetili su Sabor Republike Hrvatske. Ispred Sabora dočekala nas  je gđa. Šurina Sanja  glsnogovornica Odnosa s javnošću  te nas povela u kratak razgled Sabora, a učenike upoznala sa kratkom poviješću Sabora od osnivanja do danas.

U tijeku je  bila  i sjednici Sabora, a na dnevnom redu je bila rasprava o Zakona za izvlaštenje. Učenici su se   tako mogli upoznati sa radom zastupnika koji su se javljali za riječ o navedenom zakonu, te su mogli uživo vidjeti kako se provodi demokracija.

U prostorijama bivšeg Županijskog doma upriličen nam je zajedno sa učenicima XIII gimnazije iz Zagreba sastanak sa zastupnicima i to : Marko Sladoljev, zastupnik MOSTA i kandidat za gradonačelnika grada Zagreba, Marko Vučetić, iz Zadra,  također zastupnik MOSTA,  Blaženko Boban, predstvnik HDZ-a iz Solina, Arsen Bauk, zastupnik SDP-a  s Brača, dr. Goran Dodig , zastupnik  HDS, iz Splita, Škorić Petar zastupnik HDZ iz Splita , Ivana Ninčević Lesndrić , zastupnica MOSTA iz Splita te Ivan Šipić, zastupnik HDZ iz Trilja .

Nakon što su se zastupnici predstavili učenici su im postavljali pitanja vezana uz način rada zastupnika u Saboru, o načinu donošenja zakona,   o obrazovanju, opremanju škola …

U ugodnom razgovoru zadržali smo se do 13 sati, kada su se  saborski zastupnici morali vrati u sabornicu jer se glasovalo o prvom čitanju Zakona o izvlaštenju.

Nakon slobodnog dijela do odlaska u Split, sretni i zadovoljni, puni utisaka  vraćali smo se kući.

objavio: Suzana Mikulić   datum: 14. 3. 2017.

« Svibanj 2024 »