Predavanje 4. gardijske brigade o Domovinskom ratu

Predavanje 4. gardijska brigada u Domovinskom ratu održano je 4. travnja, utorak u 18.30 h u Ekonomsko-birotehničkoj školi. O ratnom putu 4. Gardijske našim učenicima su govorili legendarni Pauci:  poručnica Sandra Vuknić, pukovnik Milenko Jelić i brigadir Ivan Čikara.

poklon 4. brigadi - rad naše učenice Ane Mardešić

Poštovani časnici 4. gardijske brigade,

ovim putem želimo vam zahvaliti što ste izdvojili svoje dragocjeno vrijeme te s nama podijelili svoja znanja i iskustva. Održano predavanje bilo je izrazito zanimljivo i poučno te ispunjeno emocijama koje su nas u potpunosti dirnule u srce. Vaša hrabrost, snaga, ljubav i požrtvovnost danas su odraz naše sreće i slobode. Vaše predano srce danas je našu zemlju i naš narod učinilo slobodnim i ponosnim ljudima.

Vaš životopis govori o odgovornim i snažnim ljudima. Bilo nam je jasno o kakvim se hrabrim ratnicima radi kada smo čuli da ste iz redova MUP-a i ZNG-a oformili jednu od najslavnijih hrvatskih postrojbi kroz cijelu vojnu povijest. Operacije Lipanjske zore, Maslenica, Peruča, Skok 1, Skok 2, Zima '94, Ljeto '95, Oluja, Maestral i Južni Potez te ostale operacije manjeg opsega, pokazale su nam vaš trud i zalaganje koje ste uložili za našu slobodu.

Emocije izazvane poklonom kojeg je izradila naša učenica Ana Mardešić pokazale su nam ljubav prema vašim suborcima, a posebno prema pok. Andriji Matijašu „Pauku“, po kojem i danas nosite svoje slavno ime.

Vaš borbeni put izazvao je jednu od najpoznatijih rečenica izrečenu u Domovinskom ratu, a izrekao ju je tadašnji ministar obrane Gojko Šušak: „Hrvatska ima 7 gardijskih brigada, sve su dobro ustrojene i dobro opremljene, ali samo je jedna UDARNA, a to je ČETVRTA.“

Nadamo se da ćete nas uskoro ponovo posjetiti i održati još poneko zanimljivo predavanje o vašim životnim putevima. Našu Republiku Hrvatsku, za koju ste se izborili upravo Vi, voljet ćemo beskrajno te se truditi čuvati ju i usmjeriti na pravi put. Bude li potrebno, spremni smo ju braniti svim srcem od bilo kakvog novog agresora,  koji bi prijetio njenom suverenitetu i slobodi.

Od srca, zahvaljujemo vam na svemu!

Laura Lara Gizdić 3. A, Filomena Puljiz, Andrija Šakić 3. I

objavio: Suzana Mikulić   datum: 13. 4. 2017.

« Svibanj 2024 »