Sudjelovanje u projektu "Uvođenje poduzetništva kao međupredmetne teme u srednjim školama"

Udruga Inicijativa provodi projekt "Uvođenje poduzetništva kao međupredmetne teme u srednje škole" koji je prošao na natječaju Ministarstva znanosti i obrazovanja, za dodjelu bespovratnih sredstava u području izvaninstitucionalnog odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2017./2018. u čijoj realizaciji sudjeluje i naša škola koju predstavlja prof. Ivana Čikeš.

Sve informacije o projektu možete pratiti na webu Obrazovne grupe Zrinski: http://www.zrinski.org i na webu udruge Inicijativa: http://www.udruga-inicijativa.hr/.

Održan prvi sastanak projekta „Uvođenje poduzetništva kao međupredmetne teme u srednje škole“

U četvrtak, 11. siječnja 2018. godine održan je prvi sastanak projekta Ministarstva znanosti i obrazovanja „Uvođenje poduzetništva kao međupredmetne teme u srednje škole“. Sastanak je održan u Privatnoj Gimnaziji i Ekonomskoj školi Katarina Zrinski u Zagrebu.

Prijavitelj projekta je udruga Inicijativa, s predsjednicom i koordinatoricom projekta gđom. Marijom Mrkonjić.

Na sastanku su sudjelovali i članovi projektnog tima, gosp. Dimitrije Milojević i gosp. Mario Šimunković, kao i predsjednik upravnog vijeća Obrazovne grupe Zrinski, gosp. Vitomir Tafra.

Škole partneri i korisnici projekta, koji su sudjelovali na prvoj projektnoj aktivnosti su PGEŠ Katarina Zrinski i ravnatelj gosp. Dragan Stanković, Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci, s ravnateljem gosp. Matom Vukušićem, tajnicom škole, gđom. Ninom Udovičić i školskom pedagoginjom, gđom. Ines Grbešić, Ekonomska škola Vukovar s ravnateljicom škole, gđom. Mirom Majstorović, Ekonomsko-birotehnička škola Split s gđom. Ivanom Čikeš i Turističko-ugostiteljska škola s gđom. Danijelom Mikulandrom.

Glavni cilj projekta je podizanje i povećanje poduzetničkih kompetencija i aktivnosti kod učenika završnih razreda srednjih škola kroz uvođenje poduzetništva kao među-predmetne teme u srednjoj školi. U sve nastavne predmete partnerskih škola implementirat će se poduzetnički sadržaji koji će biti usvajani kroz nastavni proces pojedinog predmeta.

objavio: Suzana Mikulić   datum: 11. 1. 2018.

« Svibanj 2024 »