Festival znanosti

Povodom Festivala znanosti počašćeni smo dolaskom dviju predavačica sa Sveučilišta u Splitu:

mr. sc. Majana Matošević Radić, na satu prof. Tomaš u 3.d, održala je predavanje „Tko je otkrio moderni  turizam“ i naišla na sjajan prijem kod učenika budući da su im  Osnove turizma  jedan od nastavnih predmeta. Dr. sc.  Domagoja Buljan Barbača održala je predavanje i radionicu za učenike 3- ih razreda,  „Otkrijte svoju financijsku budućnost“

Učenici su na tom predavanju osvježili svoje znanje iz financija…   obnovili Maslowljevu piramidu  potreba…  Među ostalim, mogli su saznati zašto se fraza Keeping up with the Joneses prevodi Ići ukorak s Horvatima. Zatim su rješavali problemske zadatke oko raspolaganja budžetom, u čemu se najboljima pokazala grupica iz 3.d…​Uglavnom, vrlo interesantno i nama posebno aktualno zbog toga što ćemo sljedeće šk. godine uvesti izborni predmet „Upravljanje osobnim financijama“… Odaberite ga!!!

objavio: Suzana Mikulić   datum: 18. 4. 2018.

« Svibanj 2024 »