Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju 2019.

Naša škola je i ove godine sudjelovala u projektu „European Vocational Skills Week 2019.“ od 14. listopada do 18. listopada 2019.

Cilj manifestacije je promocija strukovnog obrazovanja i osposobljavanja, kojim učenici stječu praktične vještine i kompetencije potrebne za tržište rada. Strukovne vještine na svim razinama unaprjeđuju inovativnost i konkurentnost te povećavaju izglede za zapošljavanje.

Strukovno obrazovanje i osposobljavanje je pametan izbor.

Nastavnici i učenici Ekonomske i upravne škole obilježili su ovaj događaj posebnim predavanjima i radionicama.

Nastavnica Berislava Gizdić, prof. približila je učenicima 2.-ih razreda na zanimljiv način temu „Provedba nastave fakultativnog predmeta Mediji u suvremenom društvu“.

Nastavnice Anita Grgić i Klaudija Dimić zainteresirale su učenike 2.-ih razreda predavanjem „Financijska pismenost mladih u RH i kako je unaprijediti?“.

Posebno smo ponosni što su program obogatile nastavnice – profesorice mentorice strukovnih škola iz naše županije.

Nada Ratković, mag. oec. iz Srednje strukovne škole bana Josipa jelačića iz Sinja naše je maturante motivirala „Problemskim učenjem i istraživačkom nastavom u predmetu Statistika".

Zlata Kovačević, dipl. oec. iz Srednje škole Tina Ujevića iz Vrgorca prezentirala je maturantima „Kako se predstaviti poslovnim partnerima ili na razgovoru za posao?“.

Učenici su aktivno sudjelovali, izračunali su koliko je palačinki Jan pojeo i izvrsno su se snašli u ulogama poslodavaca i kandidata za posao.

objavio: Suzana Mikulić   datum: 20. 10. 2019.