Škola dobitnica ERASMUS+ projekta: Fostering Entrepreneurship through Multicultural Exchange

Naša škola dobila je projekt iz područja KA2 mobilnosti (KA229), nazvan Fostering Entrepreneurship through Multicultural Exchange.

U projektu koji je prvenstveno namijenjen učenicima ekonomskog usmjerenja, a trebao bi trajati dvije godine, uz našu školu sudjelovati će škole iz Luksemburga, Estonije i Rumunjske te se planiraju realizirati četiri mobilnosti. Kroz projekt učenici će ojačati postojeće i stjecati nove poduzetničke vještine, nadograđivati svoje životne vještine te će ih se učiti o važnosti  cjeloživotnog učenja i osobnog razvoja. Projekt je prepoznat kao prilika za veću vidljivost škole, povećanje atraktivnosti strukovnih zanimanja te jačanje motivacije kod učenika.

Svaka mobilnost će se usredotočiti na određeni segment poduzetništva koje će se realizirati kroz niz planiranih aktivnosti poput posjeta partnerskim tvrtkama i institucijama, sastancima s mladim i uspješnim poduzetnicima, prezentacija i zajedničke aktivnosti vježbeničkih tvrtki škola polaznika, prezentacija primjera dobre prakse, stvaranje veza sa zemljama sudionicama, posjete lokalitetima kulturne i prirodne baštine,  radionice za razvoj specifičnih poduzetničkih vještina te soft skills-a. Sve aktivnosti usmjerene su na učenike, zasnovane na praktičnom radu, radu u grupama, izletima, osobnim sastancima i razgovorima sa profesionalcima, te drugim kreativnim aktivnostima.

Čestitamo nositeljicama projekta Suzani Mikulić, Klaudiji Dimić, Ivani Čikeš, Karmeli Anzulović, Aniti Kružičević i nositelju Ivanu Režiću.

objavio: Suzana Mikulić   datum: 3. 9. 2020.